Starostwo Powiatowe w Głubczycach

Biuletyn Informacji Publicznej

Dom Pomocy Społecznej dla Przewlekle i Psychicznie Chorych w Klisinie

Na trasie z Głubczyc do Opola leży wieś Klisino. Charakterystyczny dla niej XVIII-wieczny zamek stał się domem dla ludzi cierpiących. Od 1971 roku mieści się w nim Dom Pomocy Społecznej dla Nerwowo i Psychicznie Chorych. Znalazło tu swoje miejsce na ziemi, dach nad głową, opiekę i pogodny uśmiech 110 mężczyzn. W miarę zwiększania się potrzeb społeczeństwa na tego typu opiekę i pomoc sukcesywnie powstawały domy filialne. I tak w 1985 roku utworzono dom dla 65 kobiet w Boboluszkach; dwa lata później oddano do użytku dom dla 42 kobiet w Radyni, a od 1990 r. działa dom w Branicach, w którym mieszka 85 mężczyzn.
Cechą charakterystyczną lokalizacji tych domów jest fakt, że położone są wśród zieleni. Na szczególną uwagę zasługuje zabytkowy park otaczający zamek w Klisinie.
Mieszkańcy mają zapewnioną całodobową opiekę i pomoc medyczną. Dom posiada własny, nowoczesny gabinet stomatologiczny, dobrze wyposażoną salę rehabilitacyjną i gabinet fizjoterapii.
Troską personelu tych domów jest aby mieszkańcy nie byli samotni, znudzeni i nie czuli się niepotrzebni nikomu. Dlatego też organizowane są różnego rodzaju zajęcia terapeutyczne, na których każdy chętny znajduje dla siebie coś ciekawego. Z prac powstałych w pracowniach terapii zajęciowej organizowane są wystawy w środowisku.

Wszystkie formy działalności domów mają na celu integrację ze środowiskiem. Dlatego tak ważne są wyjazdy ich mieszkańców na turnusy rehabilitacyjne, obozy, biwaki i wycieczki. Organizowane są również zabawy taneczne, bale maskowe, ogniska i zawody sportowe, które są okazją do zawierania znajomości i przyjaźni.
Przez okres działalności domów udało się wspólnie stworzyć rodzinną atmosferę, w której zarówno mieszkańcy, jak i personel czują się związani ze sobą nicią przyjaźni i porozumienia.
Filia Bliszczyce
Filia Boboluszki
Filia Branice
Filia Dzbańce
Filia Głubczyce
Filia Radynia

Dom Pomocy Społecznej w Klisinie

48-118 LISIĘCICE
woj. opolskie

tel.  /77/ 485-75-93

tel./77/405-04-70
tel./77/405-04-80

fax. /77/ 485-75-94

Adres mail: dps_klisino@poczta.onet.pl

 


GIFDom Pomocy Społecznej dla Przewlekle i Psychicznie Chorych w Klisinie

JPEGDom Pomocy Społecznej dla Przewlekle i Psychicznie Chorych w Klisinie

Metryczka
  • opublikowano:
    05-08-2003 08:53
    przez: test test
  • zmodyfikowano:
    25-10-2012 10:44
    przez: Lesław Gałaszkiewicz
Dane adresowe:

Starostwo Powiatowe w Głubczycach
48-100 Głubczyce
ul. Kochanowskiego 15

Dane kontaktowe:

fax: 77 485 20 78
e-mail: starostwo@powiatglubczycki.pl
strona www: powiatglubczycki.pl

Nasza strona używa plików cookies. Przeczytaj politykę prywatności
×