- Menu BIP
- Jednostki
- Powiatowy Urzad Pracy
Powiatowy Urzad Pracy
Powiatowy Urząd Pracy w Głubczycach
ul. Pocztowa 6
48-100 Głubczyce
Numery kontaktowe:
Tel: 77 485-20-37
Tel: 77 485-85-37
Fax: 77 485-87-60
Email:
www: https://glubczyce.praca.gov.pl/
Dyrektor – Jacek Karpina
Zastępca Dyrektora – Paulina Skowyra
Numery wewnętrzne:
26 – Pośrednictwo Pracy
13 – Staże, Bony stażowe
24 - Księgowość
25 - Rejestracja
27 – Dotacje, Doposażenia, Refundacja wynagrodzenia oraz składek na ubezpieczenia społeczne bezrobotnych do 30 roku życia
28 – Doradcy Zawodowi
30 – Szkolenia, Krajowy Fundusz Szkoleniowy
31 – Kierownik Działu Ewidencji i Świadczeń
33 – Roboty Publiczne, Prace Interwencyjne, Prace społecznie użyteczne, Bony zatrudnieniowe,
Bony na zasiedlenie, Dofinansowanie wynagrodzenia dla osób powyżej 50 roku życia
35 – Ewidencja i Świadczenia
37 – Sekretariat
Zadania jednostki wynikające ze statutu:
- Opracowanie i realizacja programu promocji zatrudnienia oraz aktywizacji lokalnego rynku pracy stanowiącego część powiatowej strategii rozwiązywania problemów społecznych, określonej w odrębnych przepisach.
- Pozyskiwanie i gospodarowanie środkami finansowymi na realizację zadań z zakresu aktywizacji lokalnego rynku pracy.
- Udzielanie informacji o możliwościach i zakresie pomocy określonej w odrębnych przepisach.
- Udzielanie pomocy bezrobotnym i poszukującym pracy w znalezieniu pracy przez pośrednictwo pracy , poradnictwo zawodowe i informację zawodową oraz pomoc
w aktywnym poszukiwaniu pracy. - Udzielanie pomocy pracodawcom w pozyskiwaniu pracowników przez pośrednictwo pracy oraz poradnictwo zawodowe i informację zawodową.
- Rejestrowanie bezrobotnych i poszukujących pracy.
- Inicjowanie, organizowanie i finansowanie usług i instrumentów rynku pracy.
- Inicjowanie i wspieranie metodyczne tworzenia klubów pracy działających w innych niż powiatowy urząd pracy instytucjach i organizacjach.
- Inicjowanie, organizowanie i finansowanie szkoleń i przygotowania zawodowego dorosłych.
- Opracowywanie analiz i sprawozdań, w tym prowadzenie monitoringu zawodów deficytowych i nadwyżkowych oraz dokonywanie ocen dotyczących rynku pracy na potrzeby Powiatowej Rady Zatrudnienia oraz organów zatrudnienia.
- Inicjowanie i realizowanie przedsięwzięć mających na celu rozwiązanie lub złagodzenie problemów związanych z planowanymi zwolnieniami grup pracowników z przyczyn dotyczących zakładu pracy.
- Współdziałanie z Powiatową Radą Rynku Pracy w zakresie promocji zatrudnienia oraz wykorzystania środków Funduszu Pracy.
- Współpraca z gminami w zakresie upowszechniania ofert pracy, upowszechniania informacji o usługach poradnictwa zawodowego, szkoleniach, przygotowaniu zawodowym dorosłych, stażach, organizacji robót publicznych oraz zatrudnienia socjalnego na podstawie odrębnych przepisów.
- Współpraca z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Opolu w zakresie świadczenia podstawowych usług rynku pracy, w tym w opracowywaniu i aktualizacji informacji zawodowych oraz innych zasobów informacji dotyczących lokalnego rynku pracy przydatnych w poszukiwaniu pracy.
- Realizowanie projektów w zakresie promocji zatrudnienia, w tym przeciwdziałaniu bezrobociu, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej bezrobotnych wynikających z programów operacyjnych współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i Funduszu Pracy.
- Organizacja i realizowanie programów specjalnych.
- Współpraca z ministrem właściwym do spraw pracy w zakresie tworzenia rejestrów centralnych określonych w odrębnych przepisach.
- Inicjowanie i realizowanie projektów pilotażowych.
- Badanie i analizowanie sytuacji na lokalnym rynku pracy w związku z realizacją zadań związanych z zatrudnieniem cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
- Przyznawanie i wypłacanie zasiłków oraz innych świadczeń z tytułu bezrobocia.